Diya Naturals - Delivering Native's Natural Food Products From Farmers To Your Home in Austin..!

Combo Packs

  • DiyaNaturals eGift Card - Free email Delivery - No Expiry
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 1 - Peanut 1L + Sesame 1L
    Regular price
    $21.99
    Sale price
    $21.99
    Regular price
    $25.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 2 - 10L -- 5 Liter Sesame oil & 5 Liter Peanut Oil
    Regular price
    $96.99
    Sale price
    $96.99
    Regular price
    $110.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 3 - 10L -- 2 x 5 Liter Peanut Oil
    Regular price
    $87.99
    Sale price
    $87.99
    Regular price
    $95.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Millet Noodles & Pastas Combo Box - 6 + 6 Packets
    Regular price
    $33.99
    Sale price
    $33.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Millet Noodles Combo Box - 12 Packets
    Regular price
    $33.99
    Sale price
    $33.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Millet Pastas Combo Box - 12 Packets
    Regular price
    $32.99
    Sale price
    $32.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spices Combo 1 - 3 LBs
    Regular price
    $13.49
    Sale price
    $13.49
    Regular price
    $17.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spices Combo 2 - 5.5 LBs
    Regular price
    $24.49
    Sale price
    $24.49
    Regular price
    $29.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Cooking Oils

  • SDPMart Country Cow Ghee - 500 ml
    Regular price
    $11.99
    Sale price
    $11.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Mustard Oil - 1 Litre
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 1 - Peanut 1L + Sesame 1L
    Regular price
    $21.99
    Sale price
    $21.99
    Regular price
    $25.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 2 - 10L -- 5 Liter Sesame oil & 5 Liter Peanut Oil
    Regular price
    $96.99
    Sale price
    $96.99
    Regular price
    $110.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Combo 3 - 10L -- 2 x 5 Liter Peanut Oil
    Regular price
    $87.99
    Sale price
    $87.99
    Regular price
    $95.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMART Chekko Virgin Castor oil - 500ml
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Coconut Oil - 500ml
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Sesame Oil - 500ml
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    $8.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Coconut Oil - 1 Litre
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Peanut Oil - 1 Litre
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    $13.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Sesame Oil - 1 Litre
    Regular price
    $11.99
    Sale price
    $11.99
    Regular price
    $13.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Peanut Oil - 5 Litre
    Regular price
    $44.99
    Sale price
    $44.99
    Regular price
    $55.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Sesame Oil - 5 Litre
    Regular price
    $54.99
    Sale price
    $54.99
    Regular price
    $60.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Peanut Oil - 15 Litre
    Regular price
    $115.00
    Sale price
    $115.00
    Regular price
    $135.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Chekko Virgin Sesame Oil - 15 Litre
    Regular price
    $139.00
    Sale price
    $139.00
    Regular price
    $145.00
    Unit price
    per 
    Sold out

Sample Rice Packs

  • Sample Pack - SDPMart Premium Ponni Boiled Rice - 2LB
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sample Pack - SDPMart Premium Idly/Dosa Rice - 2LB
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sample Pack - SDPMart Premium Seeraga Samba Rice - 2LB
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sample Pack - SDPMart Premium Ponni Raw Rice - 2LB
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sample Pack - SDPMart Premium Vadi Matta Rice - 2LB
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Millet Noodles

  • Millet Noodles Combo Box - 12 Packets
    Regular price
    $33.99
    Sale price
    $33.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Millet Noodles & Pastas Combo Box - 6 + 6 Packets
    Regular price
    $33.99
    Sale price
    $33.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Barnyard Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Jowar Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart FoxTail Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Pearl Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Ragi Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Samba Wheat Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Kodo Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Little Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Mixed Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Moringa Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Proso Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Red Rice Millet Noodles - 175g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Millet Pastas

  • Millet Pastas Combo Box - 12 Packets
    Regular price
    $32.99
    Sale price
    $32.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Millet Noodles & Pastas Combo Box - 6 + 6 Packets
    Regular price
    $33.99
    Sale price
    $33.99
    Regular price
    $40.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Mixed Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Moringa Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart FoxTail Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Little Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Pearl Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Jowar Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart RedRice Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Barnyard Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Kodo Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Samba Wheat Pastas - 180G
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Proso Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Ragi Millet Pastas - 180g
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    $3.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Rice & Dhals

  • SDPMart Premium Ponni Boiled Rice - 20 Lbs
    Regular price
    $21.99
    Sale price
    $21.99
    Regular price
    $26.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Idly & Dosa Rice - 20 Lbs
    Regular price
    $20.99
    Sale price
    $20.99
    Regular price
    $23.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Seeraga Samba Rice - 10 Lbs
    Regular price
    $15.99
    Sale price
    $15.99
    Regular price
    $18.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Ponni Raw Rice - 10 Lbs
    Regular price
    $12.99
    Sale price
    $12.99
    Regular price
    $14.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Sona Masoori Rice - 20 Lbs
    Regular price
    $21.99
    Sale price
    $21.99
    Regular price
    $24.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Vadi Matta Rice (Red) - 10 Lbs
    Regular price
    $11.99
    Sale price
    $11.99
    Regular price
    $13.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Maappillai Samba Rice - 4 Lbs
    Regular price
    $12.99
    Sale price
    $12.99
    Regular price
    $17.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Black Kavuni Rice - 4 Lbs
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    $16.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Toor Dhal - 4 LBs
    Regular price
    $9.49
    Sale price
    $9.49
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium IR-20 Rice - 10 Lbs
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    $16.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Kichili Samba Boiled Rice - 10 Lbs
    Regular price
    $15.99
    Sale price
    $15.99
    Regular price
    $19.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Poongar Rice - 4 Lbs
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    $18.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Urad Gota - 4 LBs
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Sweetners & Spices

  • SDPMart Premium Raw Cane Jaggery Powder - 1.5 LB
    Regular price
    $4.49
    Sale price
    $4.49
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Salem Turmeric Powder - 1 Lb
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Guntur Chilli Powder - 1 Lb
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Natural Coriander Powder - 1 Lb
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Sprouted Health_Mix (Sathumavu) - 1Lb
    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Palm Jaggery Powder (Sillu Karupatti)
    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    $9.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMART Premium Jaggery Ball - 2LB
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    $5.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spices Combo 1 - 3 LBs
    Regular price
    $13.49
    Sale price
    $13.49
    Regular price
    $17.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spices Combo 2 - 5.5 LBs
    Regular price
    $24.49
    Sale price
    $24.49
    Regular price
    $29.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Leaf Plates

  • SDPMart Premium Leaf Plates - Spoons - 25 Nos
    Regular price
    $1.49
    Sale price
    $1.49
    Regular price
    $2.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 9x8" Partition - U2L1 - 25 Nos
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $9.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 12x10" Partition - U3L2 - 25 Nos
    Regular price
    $11.99
    Sale price
    $11.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 10" Square Plates - 25 Nos
    Regular price
    $9.99
    Sale price
    $9.99
    Regular price
    $11.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 10" Round Deep - 25 Nos
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 12" Round Deep - 25 Nos
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    $12.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SDPMart Premium Leaf Plates - 8" Square Plates - 25 Nos
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out

Location

Our store

7100 Jument Dr, Austin TX 78738, USA.

Mon - Fri, 9am - 7pm CST.

Get directions